Oryantasyon Eğitimi

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığımızda, öğrencilerimize kütüphaneyi ve bilgi kaynaklarını tanıtmak, bilimsel araştırma ve yöntemlerini kazandırmak amacıyla oryantasyon eğitimleri düzenlenmektedir.

Oryantasyon programına kayıtlar, eğitim döneminin başlangıcında üniversitemiz tarafından yayınlanan takvime göre yapılmaktadır.

İlgili birimler kayıt için Kütüphane-Danışma bölümüne telefon veya e-posta ile ulaşarak başvuru yapabilirler. Başvuru sonucunda randevu oluşturularak koordinatörlere gün ve saat bildirilir.

Belirtilen tarihte koordinatör, danışman veya görevli eşliğinde kütüphanemize gelen kullanıcılara; kütüphane tanıtımı, kullanımı, üye kaydı, katalog tarama, kitap ödünç alma işlemi, elektronik kaynaklar ve veritabanları hakkında yüz yüze eğitim verilir. Yaklaşık bir ders saati sürecek eğitim sonrası kütüphane gezisi düzenlenir.

Kullanıcı sayısı az olan gruplar birden fazla bölüm ile program oluşturarak oryantasyon eğitimine katılabilirler, 100 kişiden fazla olan öğrenci gruplarına iki ayrı eğitim programı düzenlenir.

Randevu için iletişim bilgileri;

Telefon: 0322 338 67 24

Dahili: 2311 / 140

E-Posta: referans@kutuphane.cu.edu.tr  

Oryantasyon programına ait ana başlıkların bulunduğu sunuma buradan ulaşabilirsiniz. Kütüphanede farklı sunum ve eğitimler yer alacaktır; verilecek eğitimde araştırma yöntemleri ve kütüphane kullanımına dair uygulamalı örnekler yer alacaktır.