Kampüs Dışı Erişim - Resimli

Veritabanlarına Kampus Dışından Erişim İçin Yapılması Gereken Ayarlar;

Proxy hizmetini kullanarak herhangi bir web sayfasına ulaşabilmek için karsınıza gelecek onay formuna, size ait Çukurova Üniversitesi mail hesabı kullanıcı adınızı ve şifrenizi Username, Password satırlarına giriniz. Bu formu doldurduktan sonra siz internet tarayıcınızdan proxy ayarlarını etkin durumdan çıkartıncaya kadar tüm internet aktiviteleriniz Proxy sunucusu üstünden yönlendirilecektir.

Bu kapsamda kullanacağınız “kullanıcı adı” ve “şifreler” ile yapılan işlemler sürekli takip edilebilmekte ve geçmişe yönelik araştırmalara açık olmaktadır. Bu nedenle sadece size verilen “kullanıcı adı” ve “şifrenizi” bir başka kişi veya kişilere vermemeniz önerilmektedir. Aksi halde, bir başkasının kullanımı ile, Lisans anlaşmalarında yer alan yasal mevzuatlardan doğacak sorumluluklar kişilerin kendilerine ait olacaktır. “kullanıcı adı” ve “şifreniz” Mail hesabınıza ait olduğu için mail hesabınız açıkken(Mail okuyorken) proxy kullanmayınız, aksi taktirde hesabınızda kitlenmelere yolaçabilir.

Proxy ayarları yaparak şifrenizle sadece kütüphane web sayfasına (http://library.cu.edu.tr) ve bu adreste tanımlanan veritabanlarına giriş hakkınız vardır. Veritabanlarını kullanma işlemleriniz bittikten sonra Proxy ayarlarını değiştirerek bilgisayarınızı eski ayarlarına getirmeniz gerekmektedir. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda veya istekleriniz için Rektörlük Bilgi İşlem Daire Başkanlığına (tlf. 0322 3387116 ; dahili 2350, 2353) başvurunuz.