Duyurular

...

SOBİAD: Tam Metin Literatür Tarama Eğitimi

 

Üniversitemizin de abone olduğu SOBİAD Atıf Dizini veritabanının kullanımı ile ilgili firma tarafından tüm üniversitelere açık online kullanıcı eğitimi webinarı düzenlenecektir. Aşağıda bilgilerini bulabileceğiniz online kullanıcı eğitimi webinarına tüm araştırmacılarımız davetlidir:

“Akademik Çalışmalarla SOBİAD: Tam Metin Literatür Tarama Eğitimi”

SOBİAD; fen, sağlık ve sosyal bilimler alanında özelleşmiş atıf arama ve bibliyometrik veri analizi yapan atıf dizinidir. Ağırlıklı olarak Türkiye merkezli elektronik dergilerde bulunan hem Türkçe hem de diğer dillerde yapılmış yayınları kapsamaktadır. SOBİAD ile güncel makaleler anında görüntülenebilmekte istenildiği takdirde makalelerin özetlerine ve tam metnine erişim sağlanabilmektedir. Ayrıca impact değeri belirlenen bir derginin diğer dergiye göre etki değerinin istatistiksel olarak ortaya koymaktır. Süreli olarak Sosyal Bilimler Alanı'nda en az 4 yıl, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri alanlarında en az 3 yıl yayın yapmış elektronik dergilerin kaynakçaları taranmış bu tarama sonucunda da yazarın/yazarların eserlerinde yaptıkları atıflar ortaya konulmuştur.

Eğitim Hakkında;

Sobiad Atıf Dizini hakkında araştırmacıların merak ettiği tüm içerik bilgilerini sunabilmek ve bununla beraber farklı bir akademisyen gözüyle Sobiad Atıf Dizini hakkında sunum yapacağımız eğitimimiz gerçekleşecektir. Eğitimin sonunda soru-cevap bölümünde merak edilen ve sıkça sorulan sorular yanıtlanacaktır.

05 Haziran 2024 Çarşamba, Saat:14.00

Konuk: Prof. Dr. Mehmet Ali Akkaya – İzmir Katip Çelebi Üniversitesi
Moderarör: Refika Aldatmaz – Bilgi ve Belge Uzmanı, Sobiad Atıf Dizini
Eğitim Kayıt Linki: https://atif.sobiad.com/index.jsp?modul=sobiad_akademi
Eğitim Erişim Linki: https://us02web.zoom.us/j/85422417503